Mobilios laistymo ritės

 NAUDOJIMAS

Mobilios laistymo ritės skirtos daržovių, medelynų, vejų bei kitų pasėlių laistymui. Galima laistyti ir srutas. Visos sistemos paruošimui užtenka ir vieno operatoriaus. Vienoje sistemoje su viena siurbline gali dirbti ir kelios ritės.

Mobilios laistymo ritės

 BENDRA INFORMACIJA

Ritės gaminamos įvairių dydžių. Žarnos ilgis nuo 120 iki 850 m. Žarnos diametras nuo 40 iki 160 mm.

 KONSTRUKCIJA

Ritės sumontuotos ant vienos arba dviejų ašių važiuoklės. Rėmo apačia ir vežimėliai cinkuoti. Papildomai galimas ir ritės būgno cinkavimas. Sumontuotos mechaniškai ar hidrauliškai valdomos kojos. Abiejose ritės šonuose sumontuoti įvadai vandeniui pajungti. Tolygaus žarnos vyniojimo mechanizmas užtikrina, kad žarna bus suvyniota tvarkingai.

Mobilios laistymo ritės
Mobilios laistymo ritės

 BŪGNAS

Su lygiais šonais, kad nepažeistų žarnos. Į darbinę padėtį pasukamas mechaniškai arba hidrauliškai. Būgnas apsukamas aplink rite 360 laipsnių kampu. Galima laistymą pradėti tiek iš kairės, tiek iš dešinės ritės pusės.

 TURBINA IR REDUKTORIUS

Sumontuoti ritės šone ir perduoda pavarą būgnui. Naujos kartos turbinose slėgio nuostoliai yra minimalūs. Reduktorius paprastas ir patogus naudoti. Klampių skysčių (srutoms) laistymo pavarai gali būti naudojamas vidaus degimo variklis. Reduktorius su velenu, skirtu greitam ritės vežimėlio suvyniojimui nuo traktoriaus darbinio veleno.

Mobilios laistymo ritės
Mobilios laistymo ritės

 TACHOMETRAS

Standartiškai mobilios laistymo ritės vežimėlio traukimo greitis reguliuojamas mechaniškai pridarant pagrindinio vamzdžio sklendę ir dalį vandens srauto nukreipiant per turbiną. Sumontavus tachometrą galima mechaniniškai apytiksliai nustatyti optimalų ritės tempimo greitį.

Mobilios laistymo ritės

 KOMPIUTERINIS VALDYMAS

Ypatingai paprastai nustatomas. Funkcijos – vežimėlio tempimo greičio nustatymas, pradžios ir galo uždelsimo funkcija, išvyniotos žarnos ilgio, darbo pabaigos laiko, darbinio greičio rodymas. Galimos 4 zonos skirtingam vežimėlio tempimo greičiui nustatyti. Yra sąsaja valdymui išmaniuoju telefonu.

Mobilios laistymo ritės

 LAISTYMO PABAIGA

Laistymo vežimėlio tempimas automatiškai atsijungia, kai jis grįžta prie pat ritės. Vanduo toliau liejamas į laistomą plotą. Primontavus žemo slėgio vandens atjungimo vožtuvą – vanduo atjungiamas ir laisto ne be laistomą plotą, bet bėga šalia ritės. Jei vandens siurblinė turi žemo slėgio išsijungimą, tai išsijungia ir siurblinė. Jei siurblinė turi ir aukšto slėgio išsijungimo funkciją, tai galima ritę komplektuoti su visiško vandens uždarymo sklende. Tokiu atveju uždarius sklendę išsijungia ir siurblinė.

Mobilios laistymo ritės
Mobilios laistymo ritės
Mobilios laistymo ritės

 SPRINKLERIO VEŽIMĖLIS

Smulkaus lašo išgavimui reikalaujamas didesnis slėgis. Sprinklerio optimalus darbinis slėgis nuo 2 iki 7 bar. Jo diametras nuo 9 iki 44 mm. Laistymo plotis nuo 25 iki 120 m. Priklausomai nuo dydžio turi nuo 2 iki 5 atraminių ratų su reguliuojamu tarpuvėžio pločiu. Tempimo žarna sumontuota vežimėlio centre arba šone. Šone sumontuota žarna nepažeidžia lysvėse auginamų augalų. Transportavimui vežimėlis pakeliamas hidrauliškai.

 LAISTYMO SIJA

Švelnus laistymas su 1,5 bar slėgiu. Laistymo plotis nuo 13 iki 70 m. Priklausomai nuo dydžio turi nuo 2 iki 5 atraminių ratų su reguliuojamu tarpuvėžio pločiu ir liejimo aukščiu. Tempimo žarna sumontuota vežimėlio centre arba šone. Šone sumontuota žarna nepažeidžia lysvėse auginamų augalų. Srutų laistymui pritaikyta sija su nuleidžiamomis žarnomis. Galima elektroninė sijų stabilumo sistema. Transportavimui sijos išmontuojamos, o vežimėlis pakeliamas hidrauliškai.

Mobilios laistymo ritės

 SIURBLINĖS

Darbinis našumas parenkamas pagal laistymo ritės ar ričių našumą, nuo 50 iki 360 m3/h. Siurblinės mechaninė ir vidaus degimo variklio pavara gali būti sumontuota ant pačios ritės arba kaip atskiras įrengimas. Gaminamos ir stacionarios elektrinės pavaros. Visos pilnai sukomplektuojamos su paėmimo ir padavimo vamzdžiais, vandens pritraukimo įranga bei valdymo sistemomis. Srutų siurblinės komplektuojamos su smulkintuvais.

Mobilios laistymo ritės
Mobilios laistymo ritės
Mobilios laistymo ritės
Mobilios laistymo ritės

 PADAVIMO VAMZDYNAS IR HIDRANTAI

Vamzdynai gaminami iš plieno, aliuminio ar gumos. Įvairių tipų sujungėjai. Guminėms žarnoms suvynioti naudojami hidrauliškai varomos ritės su keičiamais būgnais. Hidrantai gaminami iš aliuminio. Kranai lengvai nuimami. Įvairių diametrų.

Mobilios laistymo ritės
Mobilios laistymo ritės
Mobilios laistymo ritės

 PRIEDAI

Mobilios laistymo ritės

Kompresorius skirtas didesnių ričių žarnose esančio vandens išpūtimui prieš transportavimą. Paprastesnis ričių paruošimas žiemos periodui.

Mobilios laistymo ritės

Saulės baterija skirta kompiuteriu valdomų ričių akumuliatoriams įkrauti.

Mobilios laistymo ritės

Filtras apsaugo nuo smulkių akmenukų patekimo į turbiną.

Mobilios laistymo ritės

Metaliniai ratai su nukreipiančiais peiliais stabilesniam vėžių sekimui.

 NUOTRAUKŲ GALERIJA

 SUSISIEKITE

UAB Agrotechnikos sprendimai

Raudondvario pl. 78, LT-47182 Kaunas

 

Paulius Ananevas

Tel. +370 650 88867

El. p. paulius@agrots.lt

 

 KLAUSKITE

    Jūsų vardas

    Jūsų e. paštas

    Jūsų telefonas

    Tema

    Jūsų žinutė