Komfortiška ferma

 BENDRA INFORMACIJA

Komfortiška ferma, tai sistema, kurią sudaro lanksčios guoliaviečių pertvaros, lanksčios šėrimo pertvaros, atsigulimo kilimėliai ir ventiliacijos sistema.

Komfortiška ferma privalumai

 PRIVALUMAI

Padidėja primelžis nuo 2 iki 4 L per dieną iš vienos karvės, padidėja karvių ilgaamžiškumas 4-5 proc., padidėja karvių gulėjimo laikas nuo 1 iki 2 val. per parą, sumažėja karščio streso poveikis, sumažėja boksų valymo laikas, sumažėja kraiko poreikis, pagerėja bendra bandos sveikata.

 KARVIŲ ELGSENA

Idealiomis sąlygomis karvės apie 14 val. per parą praleidžia gulėdamos. Iš jų apie 30 min miega. Kai guolio aplinka yra nepatogi, tai mažėja gulėjimo laikas. Jei karvės negali atsigulti tada, kai reikia, tai pasikeičia natūralios elgsenos ciklas. Kai pagaliau jos atsigula, tai užsiguli per ilgai. Tada jos mažiau ėda ir geria. Eina rečiau prie šėrimo vietų ir mažiau suvartoja pašarų. Rečiau ėsdamos per vieną kartą suvartoja daugiau pašarų, todėl svoris dienos bėgyje gali kisti iki 25 kg. Tai padidina nutukimo ir medžiagų apykaitos sutrikimo riziką.

 

Vienas gulėjimo periodas dažniausiai būna nuo 1,5 iki 3 val. Taigi karvės gulasi ir stojasi daug kartų per dieną. Ilgo gulėjimo metu (vidurdienį ar naktį) jos atsistoja ir iškart vėl atsigula (dažniausiai ant kito šono). Daugiau nei puse savo gyvenimo galvijai praleidžia gulėdami. Kasdien jie gulasi ir stojasi apie 12 -15 kartų per dieną ir tai yra nuo 4380 iki 5475 kartų per metus. Karvės turi gulėti kuo daugiau laiko. Mažesnis gulėjimo laikas mažina pieno gamybą. Atsigulimas yra svarbus – karvės pailsi ir atrajoja, atsipalaiduoja ir išdžiūsta kojos, atsiranda daugiau vietos kitoms karvėms vaikščioti, 30 proc. padidėja kraujo apytaka tešmenyje.

 

Kaskart kai karvė gulasi 2/3 kūno svorio (apie 350-480 kg) apkrauna priekinius kelius. Atsigulant kaskart 20-30 cm karvės keliai laisvai krenta ant grindų, todėl labai svarbi guoliavietės grindų kokybė. Jei karvė neatsigula per 5 min., tai reikia atkreipti dėmesį į boksą ir jo grindų kokybę.

Guoliaviečių pertvaros elgsena
Guoliaviečių pertvaros produkcijos padidėjimas

 PIENO PRODUKCIJOS PADIDINIMAS

Karvėms gulint, cirkuliacija tešmenyse padidėja 30 proc. Pagaminti 1 L pieno reikia, kad per tešmenis pratekėtų 400 – 500 L kraujo. Viena gulėjimo valanda papildomai duoda 1,7 L pieno. Įrengus komfortišką fermą, vidutinis karvės gulėjimo laikas prailgėja 1,5 val., todėl gaunama papildomai 2,55 L pieno. Laktacijos periodas apie 300 dienų, tad viso papildomai per metus viena karvė vidutiniškai duoda 765 L pieno daugiau. Taigi 100 karvių  76 500 L pieno per metus daugiau arba 19 125 EUR papildomų pajamų (kai pieno kaina 0,25 EUR/L).

 LANKSČIOS GUOLIAVIEČIŲ PERTVAROS

Pagamintos iš lankstaus polimero, bet tuo pačiu yra užtektinai tvirtos, kad tinkamai nukreiptų karves į boksą. Guldamos ir stodamos į lanksčiomis pertvaromis atitvertus boksus, jos nepatiria traumų. Taip pat tai daro greičiau ir guli juose ilgiau. Nuo 1 iki 2 val. per parą ilgiau. Pertvaroms suteikiama 10 metų garantija.

Komfortiška ferma guoliaviečių pertvaros
Guoliaviečių pertvaro1

 LAKSČIOS ŠĖRIMO PERTVAROS

Sukurtos taip, kad karvės ėsdamos jaustųsi, kaip natūralioje gamtoje. Vertikaliai sumontuoti lankstūs vamzdžiai per pakabą, kuri leidžia pasvirti 30 laips. kampu į priekį, todėl kopijuoja karvių judesius ir užtikrina, kad jos nesusižeistų. Lankstumas karvėms leidžia pasiekti didesnį atstumą. Tai reiškia, kad jos ėda ilgesnį laiką ir nenusitrina kaklų ar pečių, kaip kad su tradicinėmis pertvaromis. Lengvai reguliuojami atstumai tarp pertvarų. 10 metų garantija (5 metai pakabai).

 KILIMĖLIAI

Sukurti taip, kad sumažintų apkrovą kojoms, karvių atsigulimo metu. Kilimėlis turi dvi komforto zonas: priekinė zona – aukštesnė, sumažina apkrovą sąnariams ir galinė zona, užtikrina stabilumą ir švarą. Kilimėlis turi 3 – 4 proc. nuolydį, todėl paprasta jį sumontuoti. Nereikia betonuoti grindų su nuolydžiu. Nuolydis užtikrina ir kilimėlio švarą. Šlapimas lengvai nuteka nuo jo. Tokia kilimėlio konstrukcija užtikrina optimalią miego poziciją. Nereikalingas guoliaviečių kreikimas. Suteikiama 5 metų garantija.

Guoliaviečių pertvaros kilimėliai

 VENTILIACIJA

Geras fermos klimatas, tai vienas iš aukšto lygio karvių komforto reikalavimų. Pakilus temperatūrai fermoje karvės pradeda dalį energijos skirti organizmo atvėsinimui, todėl sumažėja pieno primilžiai. Didelis ventiliatorių skaičius ne visada užtikrina šviežio oro padavimą iki pat apatinės fermos dalies. Ši sistema sudaryta iš vieno ventiliatoriaus kuris paima orą iš lauko ir tiekią jį per didelio skersmens lankstų vamzdį. Taip užtikrinamas šviežio oro padavimas ir paskleidimas fermoje. Mažesnis ventiliatorių skaičius suvartoja mažiau elektros energijos ir mažesnės įrengimo sąnaudos.

 NUOTRAUKŲ GALERIJA

 GAMINTOJAS

 SUSISIEKITE

UAB Agrotechnikos sprendimai

Raudondvario pl. 78, LT-47182 Kaunas

 

Paulius Ananevas

Tel. +370 650 88867

El. p. paulius@agrots.lt

 

 KLAUSKITE

    Jūsų vardas

    Jūsų e. paštas

    Jūsų telefonas

    Tema

    Jūsų žinutė